PTZ KAMERALARDA PRESET (ÖN AYAR) NEDİR, NASIL ÇALIŞIR?


PTZ KAMERALARDA PRESET (ÖN AYAR) NEDİR, NASIL ÇALIŞIR?

Video konferansların yapıldığı odalara, uzaktan eğitimin yapılacağı sınıflara ya da daha büyük etkinlik alanlarına kurulmuş olan PTZ kameralara kolaylıkla alanların belli bölümleriyle ilgili tanımlamalar yapılır.

Tek bir kamerayı sınıfta, konferans salonlarında ya da daha büyük alanlarda kullanın

Örneğin bir sınıfta 1.konum sınıfın tam görüntüsü, 2.konum kadrajın kara tahtaya zoom yaparak çerçevelediği bir görüntü, 3. konum öğretmen masasına odaklanılmış görüntü. Ders başlamadan bu tanımlamalar kumanda ile kolaylıkla yapılır. Ders esnasında ise öğretmen tahtaya geçtiğinde kumandadan 2’ye basar, masasına geçtiğinde 3’e, sınıfı geniş olarak göstermek isterse 1’e basar. Tanımlanabilecek alan sayısı kameralara göre fark edebilirken 3-10 arası değişebilmektedir.

Otomatik izleme ve canlı akışlı PTZ kameraları, herkesin profesyonel bir AV teknisyeni tutmadan çarpıcı içeriği mükemmel bir şekilde yakalamasını sağlayarak kullanıcıların zamandan, enerjiden ve paradan tasarruf etmesini sağlar. Online eğitim, konferanslar, konserler gibi büyük alanlarda düzenlenen etkinliklerin yayınında özel bir teknik ekip ve hatta birden fazla kamera kullanmadan, izleyicilere farklı açılardan kaliteli görüntüler sunulabilir.

En güzel kısmı da tüm bunların bir kumanda üzerindeki tuşlar yardımıyla yapılabilecek kadar kolay olması.

Video konferanslarda ya da uzaktan eğitimde işleri oldukça kolaylaştıran PTZ kameraların Preset özelliği ile ilgili hazırladığımız videoda Konftel Cam20 kameraya tanımlanan alanlar arası geçişini inceleyebilirsiniz.

İLGİLİ ÜRÜNLER

Cam20

Cam20

4K çözünürlük
123° görüntüleme açısı
8X dijital zoom
EPTZ
Windows Mac OS X Linux