SMARTFRAME NEDİR?


SMARTFRAME NEDİR?

Artık ofislerin ve okulların çoğunda bulunan E-PTZ kameralar hayatın akışını kolaylaştırıyor. Bu kolaylığın en kullanışlı adımlarından birisi ise Smart Frame (akıllı çerçeve) özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

SmartFrame toplantınızı daha hızlı başlatmanızı sağlar

E-PTZ kameralar çoğunlukla geniş görüş açısına sahiptir ve toplantı odalarını kadrajlarına sığdırırlar. Fakat orta/geniş odalarda az kişiyle yapılan toplantılarda ya geniş açı kullanılır ya da kumanda üzerindeki ayarlarla görüntü konumlandırması yapılır. Toplantıya bir kişi daha eklendiğinde bu konumlandırmayı düzenlemek gerekir.

SmartFrame özelliği bulunan kameralar ise bu konumlandırmayı otomatik olarak kendileri gerçekleştiriyorlar. Kamera çalıştırıldığında kumanda üzerinde bulunan bir düğmeye basarak SmartFrame özelliği aktif hale getirilir. Böylece kamera üzerindeki yüz algılama teknolojisi insan yüzlerini tanımlamaya başlar. Tek kişinin olduğu bir odada kadraj yakın plan görüntü alırken, odaya bir kişi daha geldiğinde onu da sığdıracak kadar genişler. Bu tanımlama, kameraların kişi tanıma sayısına kadar bu şekilde artacaktır. Smart Frame özelliği sayesinde sizler kameranın açısına kafa yormak yerine sadece toplantı gündeminize odaklanabilirsiniz. Toplantıdaki kişi sayısı ve görüntüleme görevi tamamen kameranızda olacaktır.

SmartFrame özelliğinin çalışma şeklini görebilmeniz için Youtube videomuzu izleyebilirsiniz.

İLGİLİ ÜRÜNLER

Cam20

Cam20

4K çözünürlük
123° görüntüleme açısı
8X dijital zoom
EPTZ
Windows Mac OS X Linux